Štumpf - Bochinová

Jsme mladý pár, který se stará o včelstva na Českém Šumburku v CHKO Jizerské hory. V současnosti obhospodařujeme 35 včelstev na dvou stanovištích (680m.n.m. a 740 m.n.m.). Naší snahou je poznat tajemný svět včel a čerpat sílu z přírody. K chovu včel přistupujeme s úctou, dáváme důraz na citlivé zacházení se včelami a přírodou.

Díky drsným a těžkým podmínkám, které panují u nás, v místě kde včelaříme, jsou produkty našich včel unikátní, té nejvyšší kvality, bez jakýchkoliv příměsí zemědělských plodin. Během celého roku máme několik druhů medu. U nás však záleží na počasí. Jsou roky, kdy nám příroda dá med květový, luční i lesní. Jsou však i roky, kdy máme pouze jeden druh. O toto sladké a léčivé tajemství čisté přírody se chceme podělit i s Vámi, proto Vás zveme na návštěvu naší farmy, kde Vám rádi nabídneme ochutnávku a prodej medů a dalších včelích produktů - propolis, pyl, medovinu.

Včelaříme v nadmořské výšce 700 m.n.m. v těžkém svahovitém terénu bez mechanizace. Průměrný výnos je cca 14kg medu na 1 včelstvo.

       

      

.     ..

 

 


TOPlist